Majówka last minute. Jakie atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach wybrać?

Zbliża się najbardziej oczekiwany weekend w roku, czyli majówka. Ta w tym roku jest wyjątkowo długa, dlatego nie można zmarnować takiej okazji. Warto tak zaplanować te kilka dni wolnego, by powrócić do szkoły lub pracy z naładowanymi akumulatorami. I nawet jeśli nie planujemy wyjazdu za granicę, w góry, nad morze czy na Mazury, weekend majowy nie musi być nudny. Przedstawiamy 6 przykładowych atrakcji dla dzieci w Lublinie i okolicach, które mogą być inspiracją do spędzenia majówki.

Jak wspólnie z rodziną spędzić weekend majowy, by ten nie ograniczał się tylko do siedzenia przed telewizorem i przeglądania internetu? Najlepiej aktywnie. A akurat tego rodzaju atrakcji dla dzieci w Lublinie i najbliższych okolicach nie brakuje.

 

  1. Jednośladem przez Lubelskie

Jazda na rowerze to jedna z najpopularniejszych i ulubionych form spędzania czasu wolnego zarówno wśród młodszych jak i starszych. Nic dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę, że jazda jednośladem to nie tylko sposób na spalenie zbędnych kalorii, ale przede wszystkim możliwość odkrywania wielu ciekawych i nieznanych miejsc. Tym bardziej, jeśli wybierzemy trasę off-road, a tych w naszym regionie jest wiele. Dodatkową atrakcją dla dzieci podczas wypadu rowerowego może być także np. piknik lub gra w badmintona.

 

  1. Śladami postaci z bajek

Kopciuszek, Śpiąca Królewna, Pinokio czy Kubuś Puchatek – to postaci, do których chętnie powracamy i które u większości z nas wywołują miłe wspomnienia. Dlatego dobrym pomysłem na majówkę będzie wizyta w ogrodzie bajek, która pozwoli nam chociaż na chwilę przenieść się do krainy baśniowych opowieści i spotkać tam ulubionych bohaterów z dzieciństwa.

 

  1. Wycieczka do parku tematycznego

Kolejną emocjonującą propozycją na spędzenie majówki może być wizyta w wybranym parku tematycznym, a tych również podobnie jak innych atrakcji dla dzieci w Lublinie jest w naszym województwie wiele. Park z dinozaurami, miniaturami czy labiryntami – w ostatnim czasie przybyło wiele centrów rozrywki, które zapewniają szereg atrakcji dzieciom w rożnym wieku oraz dorosłym. I co dla tych ostatnich wyjątkowo ważne, przy każdym z obiektów znajdują się zazwyczaj liczne restauracje i kawiarnie oraz duże parkingi.

 

  1. Powietrzne akrobacje

Jedną z wyjątkowych atrakcji dla dzieci w Lublinie jest BOUNCE, czyli największy na świecie dmuchany park rozrywki. Dzięki wielu możliwościom zabawy na dmuchańcach dzieci mogą tu spożytkować nadmiar swojej energii, a rodzice znacząco podnieść poziom endorfin. A co dodatkowo ważne, zabawa na dmuchanych platformach ma wymiar nie tylko rozrywkowy, ale także prozdrowotny i integracyjny. Wspólna rozrywka rodziców z dziećmi sprzyja budowaniu bliskich relacji.

 

  1. Wizyta w centrum nauki

Co prawda majówka to czas wolny od szkoły, ale nauka może mieć też formę zabawy. A jest to możliwe dzięki wizycie w centrum nauki, gdzie każdy może wcielić się w rolę fizyka, biologa czy zoologa oraz

badać, poszukiwać i dociekać, samodzielnie przeprowadzając wiele eksperymentów. W tego typu miejscach zazwyczaj nikt się nie nudzi, bo w końcu pozostało jeszcze tak wiele rzeczy do odkrycia.