Na niepogodę pomysłów kilka

Wiosna to niestety nie tylko ciepłe i słoneczne dni, lecz również duże ryzyko deszczu. Ale to nie koniecznie musi być powodem do narzekania, bo nawet te pochmurne dni można spędzić ciekawie. Jak? Przygotowaliśmy dla was kilka propozycji, a kino, basen czy dmuchane trampoliny w Lublinie to tylko kilka z nich.

W czasie deszczu dzieci się nudzą – chyba każdy zna tę piosenkę. Na szczęście to stwierdzenie nie musi być prawdą. Wystarczy, że odwiedzicie dmuchane trampoliny w Lublinie, czyli park BOUNCE 😊 Ale to nie jedyna z naszych propozycji. Poniżej prezentujemy jeszcze kilka innych pomysłów.

  1. Kino

Film lub bajka na dużym ekranie to zawsze dobry pomysł i to zarówno dla młodszych, jak również starszych. I co ważne, niekoniecznie musi się wiązać z wizytą w kinie. Bo kino możemy zorganizować we własnym domu. Wystarczy do tego projektor i kawałek wolnej ściany. Do tego popcorn i inne przekąski, a wyśmienita zabawa będzie gwarantowana.

  1. Warsztaty DIY

Trend DYI, czyli do it yourself zawitał do Polski już kilka lat temu i nadal ma się dobrze. To zresztą dobra wiadomość, bo dzieciaki uwielbiają domowe robótki. W internecie znajdziemy wiele inspiracji – papierowe girlandy, bransoletki, las w słoiku czy kule zapachowe to tylko przykłady przedmiotów, jakie możemy zrobić samodzielnie. Ograniczeniem w tym przypadku jest wyłącznie nasza wyobraźnia.

  1. Wspólne gotowanie

Wspólne przyrządzanie posiłków przede wszystkim integruje członków rodziny, a do tego może być wyśmienitą zabawą. Tu również możliwości jest wiele – możecie wspólnie upiec pizzę, np. każdy z ulubionych składników albo upiec babeczki. Choć trzeba przyznać, że nawet kanapki przygotowane
z fantazją smakują zdecydowanie lepiej 😊

  1. Szaleństwa w wodzie

Szaleństwa w wodzie to, podobnie jak zabawa na dmuchanych trampolinach w Lublinie, synonim nie tylko dobrej zabawy, ale również troski o kondycję fizyczną. Dzięki popularności krytych pływalni ta forma rozrywki nie jest już zarezerwowana wyłącznie dla upalnych dni. A dodatkowo coraz więcej z nich oferuje także zjeżdżalnie i inne wodne atrakcje.

  1. Planszówki

Gra w planszówki co prawda nie wiąże się z aktywnym wypoczynkiem, jakiego możemy zaznać np. w BOUNCE, czyli dmuchanych trampolinach w Lublinie, ale jeśli z jakichś powodów jesteśmy zmuszeni do pozostania w domu, to jest to zdecydowanie lepsza alternatywa do oglądania tv lub przeglądania internetu. Planszówki poniekąd także wiążą się z aktywnością, choć nie tyle ruchową, ile umysłową. Bo trzeba przyznać, że granie w niektóre z planszówek to prawdziwy trening IQ.

  1. Odkrywanie zagadek

Kolejnym pomysłem na niepogodę może być wizyta w tzw. pokojach zagadek, czyli specjalnie zaaranżowanej przestrzeni, w której poukrywanych jest wiele podpowiedzi służących do odgadnięcia głównej tajemnicy. W tego typu miejscach trzeba wykazać się wyjątkowo dużą spostrzegawczością, kreatywnością i sprytem, ale tego akurat dzieciom nie brakuje.