Weekend na sportowo. 6 propozycji na aktywny wypoczynek z dzieckiem.

Wraz z nadejściem wiosny zdecydowanie chętniej niż w zimę opuszczamy nasze cztery kąty i poszukujemy takich atrakcji dla dzieci w Lublinie i najbliższych okolicach, by weekend móc spędzić aktywnie. Przyjazna pogoda sprzyja wszelkim aktywnościom ruchowym i słusznie, bo w końcu sport to zdrowie!

Weekend na sportowo – propozycja spędzenia dwóch dni wolnych od szkoły i pracy aktywnie wydaje się wręcz idealna. Jednak niekiedy wraz z momentem, gdy już przechodzimy do konkretów i zaczynamy układać plan dnia, okazuje się, że brakuje nam pomysłów, jak możemy ciekawie i na sportowo w pełni zagospodarować nasz czas wolny. Tymczasem i możliwości, i atrakcji dla dzieci w Lublinie jest wiele.

Spacer po Starym Mieście, przechadzka po Ogrodzie Botanicznym UMCS, wycieczka nad Zalew Zemborzycki, wizyta w parku trampolin albo zabawa na dmuchańcach w parku Bounce  – to tylko kilka przykładowych pomysłów i atrakcji dla dzieci w Lublinie, które wiążą się z aktywnym wypoczynkiem. Ale to nie wszystko. W jaki jeszcze inny sposób można spędzać czas wolny? Poznajcie nasze propozycje.

  1. Wycieczka rowerowa

Miłośników jednośladów przybywa z każdym rokiem. A to dlatego, że po pierwsze, jest to przyjemna i niewymagająca dużych przygotowań czy umiejętności forma rekreacji. A po drugie, niejednokrotnie wiąże się z odkrywaniem ciekawych i dotąd nieznanych nam miejsc oraz przepięknych widoków. Nawet jeśli nie posiadamy roweru na własność, to żaden problem, możemy przecież skorzystać z wypożyczalni. A tych w naszym mieście jest wiele.

  1. Jazda na czterech kółkach

Dwa kółka możemy zamienić na cztery, a mianowicie z roweru przesiąść się na rolki lub wrotki. Zarówno te pierwsze, jak i drugie mają dużą rzeszę fanów. I choć niektórym może się wydawać, że jazda na nich jest trudna to jednak… „dla chcącego nic trudnego”. W sieci możemy znaleźć wiele filmików instruktażowych, w których występujący w prosty sposób tłumaczą, jak zacząć swoją przygodę z rolkami. Nigdy jednak nie zapominajmy o ochraniaczach – te przydadzą się zarówno amatorom, jak i profesjonalistom.

  1. Spacer śladami historii

A gdyby tak połączyć rekreację z edukacją i wyruszyć na spacer śladami historii? A czemu nie! Lublin obfituje w wiele zabytkowych miejsc z ciekawą historią, która zainteresuje nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Szczególnie warta odwiedzenia jest chociażby Lubelska Trasa Podziemna, która biegnie pod zabudową Starego Miasta.

  1. Gra terenowa

Świetnym pomysłem na aktywny wypoczynek jest również gra terenowa, która pełni funkcję nie tylko rekreacyjną, ale też integracyjną. Rywalizacja w luźnej i niezobowiązującej atmosferze pozwala się w pełni odstresować, a dodatkowo dostarcza dużą dawkę pozytywnej adrenaliny. Pomysłów na gry w plenerze jest całe mnóstwo. Może to być wszystkim dobrze znana zabawa w chowanego, gra w podchody, ciciubabka czy kolory.

  1. Poznawanie przyrody

Kolejną aktywnością łączącą tzw. przyjemne z pożytecznym jest spacer po parku, lesie lub łące, któremu towarzyszy obserwacja przyrody. Na taką wędrówkę możemy zabrać ze sobą atlas roślin lub owadów by poszukiwać, które z wymienionych w atlasie gatunków występują w naszej najbliższej okolicy. Możemy także zaopatrzyć się w aparat fotograficzny, aby upamiętnić znalezione przez nas przyrodnicze skarby.

  1. Przygody w powietrzu

Niemal każdy z nas w dzieciństwie próbował wspinaczki po drzewie lub fikołków na trzepaku, które to jednak nie zawsze kończyły się optymistycznie. Na szczęści,e dziś istnieje wiele alternatyw, dzięki którym dzieci także mogą wyśmienicie bawić się w powietrzu, ale już przy pełnym zabezpieczeniu. Taką podniebną atrakcją dla dzieci w Lublinie może być wizyta np. w parku linowym, parku trampolin czy parku z dmuchańcami Bounce.

Wykorzystujmy wiosenną energię i starajmy się spędzać każdą wolną chwilę aktywnie. Nie zapominajmy o starym polskim przysłowiu mówiącym, że „w zdrowym ciele, zdrowy duch”!